Řekni to nahlas!

Často slýchávám, že lidé si druhých začnou vážit až po té co je ztratí. Nevím jestli se to zdá jen mě, ale mám pocit, že si ostatní neříkají jak se mají rádi a co pro toho druhého znamenají. Ještě tak před začátkem chození na střední jsem věci jako "mám tě ráda" apodobně, říkala neprocítěně, ne že bych si to vymýšlela, ale neuměla jsem to. Teď asi říkáte, co to se mnou je a co jsem si šlehla, ale je to tak, jak to píšu. Tím jak jsem vyrostla jsem se to naučila, naučila jsem význam toho, proč si to říkáme.

Když mi někdo z mých přátel jen tak znenadání napíše "chybíš mi" nebo "mám tě moc ráda", cítím že pro ně něco znamenám. Je to hrozně hezký pocit. Článek o objetích jsem už napsala. A když spojíte objetí a těchto pár slov vznikne něco krásného a druhému člověku hned zvednete náladu o 100%.

Nechci tu dělat nějaké "tutoriály" jak druhému říct, že ho máš rád ani nic podobného, jen se mi zdá tahle názorná ukázka lepší, než kdybych to 5 let okecávala. Chci vám i v dalších článcích naznačovat, jak  je důležité mít doré vztahy a umět vyjádřit své city. Pokud tohle všechno dokážete, budete vítězi.
Dokážete jim, že vám na nich záleží a budete tu pro mě za jakékoli situace. Chápu, že někteří můžou mít v tomto ohledu blok, můžou se toho bát, v jejich případě to bude těžší, ale pokud to překonanají bude to stát za to. Jen se toho nebát a jít do toho!

Od nového roku jsem začala více pozitivně myslet a věci nějak nehrotit. Proč se kvůli nějakým věcem tolik stresovat a tím pádem zahodit ty šťastné chvilky? Čas běží a jen my ho můžeme využít po svém. Buďte s těmi, které máte doopravdy rádi a ty, kteří vás táhnou ke dnu "zahoďtě" nestojí vám za to:).

Nelly

Komentáře

 1. Je škoda, že se tímhle řídí tak málo lidí... Držím palce, ať Ti pozitivní přístup vydrží nejlépe navždy, taky se o to snažím, ale není to jednoduché... "Mám tě ráda" se snažím říkat často a hlavně v důležitých chvílích. Ne vždy je potřeba použít slova, hlavně, když to ten druhý ví! :o). Krásně napsané, usmívám se "pod vousy" ;o)

  OdpovědětVymazat
 2. Skvělý článek!
  Snažím se alespoň občas dokazovat blízkým jak moc je mám ráda

  http://sincerelyveronika.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 3. moc hezky jsi to napsala, já mám s pozitivním myšlením celkem problém a ráda bych na tom zapracovala :))

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky