Zašij se

Zdroj
Existují dva významy názvu tohohle článku. Já se první přikloním k jedné části a pak zase ke druhé. Někdy to prostě udělat musíme. Chceme si od všeho dát klid a mít nějaké chvíle jen pro sebe. Člověk by bez těchto chvil  ani nedokázal fungovat. Když přijdu ze školy nezbývá, většinou, čas na to zalézt do postele a jen tak odpočívat, ale raději se první vrhnu na učení ať to mám z krku .

Snad každá z nás musí mít čas na nalakování nehtů a podobné blbosti. Já třeba bez nalakovaných nehtů nedám ani ránu. Takže i když mám kupu práce a moje nehty už potřebují "obnovit" první se vrhnu na ty nehty. Asi je to můj typ prokrastinace. Od té doby, co nám na začátků září začala škola nezbývá čas na čtení, což mě hrozně mrzí, ale prostě to nejde. Teď do nás ještě ke všemu začali ve škole tlačit, že do určitého termínu máme mít zapsanou knížku k maturitě. Takže se s tím musím nějak vypořádat.

Někdo si od všeho odpočine tím, že vyrazí někam do přírody, někdo si zaleze do postele a zapálí svíčky, někdo si přitom pustí seriál/film, někdo se začte do knížky a někdo si třeba upeče něco dobrého. Způsobů relaxace jsou mraky. A je na vás jaká je vám nejpříjemnější a nejúčinější.

Zdroj

Když se probudíte do deštivé soboty a víte, že nic dělat nemusíte je to pro mě jako vysvobození. Prostě nádhera, celý den v pyžamu. S konvicí čaje a spoustou dalších drobností, které vám to zpříjemní. Jsem ráda když mám takhle o víkendech čas psát články, protože se někde vypíšu o svých pocitech a myšlenkách a vím, že si to někdo přečte. 

A abych taky nezapomněla na druhý význam. Ten s tím první může dokonce i souviset. Zašij se-někdo vám něco udělal, zlomil vám srdce, odešel a ve vás je jistá prázdnota, něco tam chybí. Tenhle prostor musíte nějak vyplnit, je jedno jestli si zvolíte nový koníček, půjdete do společnosti a poznáte nové lidi, nebo si přečtete knížku, která vás hodně inspiruje. 

Zdroj

Myslím, že každého z nás někdo někdy opustil, teď to nemusí být směrováno jen k prvním láskám, ale třeba k rodiným příslušníkům, kteří odešli z tohoto světa. Na světě to, ale bohužel takhle funguje, lidé odcházejí a přicházejí, někdo se vrátí, někdo už ne. Pamatuju si, jak jsem byla malá a někdo z rodiny odešel... Nedokázala jsem brečet, ani už nevím proč, ale prostě to nešlo. Je to hrozně zvláštní pocit uvědomit si, že už nikdy v životě tu danou osobu neuvidíte, zůstanou vám na ni jen vzpomínky.

 Nechci tento článek zakončovat takto. Protože bych pak měla výčitky, takže to zakončíme jinak. Na světě je spousta úžasných, nádherných věcí a okamžiků, které jednou prožijete. Smyslem života, je přece být šťastný ne? Po tom my všcihni tolik toužíme. Začněte se vším teď hned. 

Tak co, jak na vás tenhle článek zapůsobil? 

Nelly

   


Komentáře

  1. pekne napísané! ten druhý prípad ma naštastie netrápi, takže u mňa je momentálne aktuálne len to zachumlanie sa do deky s čajom a knižkou :) ale rada si vyrazím aj do prírody či niečo upečiem :)

    OdpovědětVymazat
  2. Krásny článok. Také dni, ktoré mám len pre seba a nemusím nič robiť, zbožňujem. :)
    SweetSunshine

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky