Být perfektní? Ne děkuju


Jelikož mám dneska narozky rozhodla jsem se vydat článek. Podle názvu už jste někteří mohli poznat o co půjde. Žijeme svůj život a nenechme si do něj ničím zasahovat. Jsou to naše rozhodnutí, naše výhry a prohry, naše těla, naše postoje... Jak si ho uděláme, takový bude, asi to zní blbě od šestnáctileté holky, která jde právě do druháku na gymplu, ale takhle to teď vidím. Když se dívám na videa tohoto a podobného formátu (tedy o tom že nejsme dokonalí a ani nejde být dokonalý) uznávám, že je teď ohromný tlak médii, internetu a všeho na to abychom měli vypracovaná těla, pořádný zadky, krásný bílý zuby, úžasnou pleť a krásně nalíčené oči,  a to bych ještě mohla pokračovat.

Proč se svět takhle změnil? Proč lidi podléhají dojmu, že tenhle přístup je správný? To ty nádherné kočky na instagramu a we♥it a všude jinde, to,  že se smějeme lidem, co mají nadváhu a oni za to nemůžou, když prochází těžkou nemocí. Chtěla bych změnit tenhle přístup, protože takhle to dál nepůjde. Blogilates (Cassey Ho) před zhruba čtyřmi měsíci vydala video. Pokud jste ho neviděli, rozhodně na něj teď klikněte, protože stojí za to. Snad k němu ani nemusím psát svůj komentář, když se budete snažit měnit a být dokonalejší a dokonalejší už to nebudete vy, ale jen nějaká kopie něčeho, čemu se v dnešní době říka "dokonalost".


A jako druhé video jsem tu chtěla zmínit nedávno vydanou písničku od Bethany Mota. Bethany je obrovská inspirace a pokud si to nemyslíte, tak po tomhle jejím videu změníte názor. Buďte tím čím být chcete, nepřetvařujte se kvůli okolí, nebuďte jen kopiemi jiných, buďte originálem. 


To, že nemáte velký prsa a super zadek a nejste ve vztahu, neznamená, že jste nadosmrti odepsaná. Další klišé "určitě se objeví" objeví se! Jen prosím nefňukejme, že nás nikdo nechce, tím odradíme i ty, kteří o nás stojí. Užívejte si každičký den, protože ten zažijete jen jednou za život, nepůjde to vrátit a když něco chcete udělat udělejte to, nebojte se ničeho, další šance, by se nemusela naskytnout. Když chcete usmívejte, úsměv je super věc. Mějte se rádi a neměňte se jen kvůli okolí.

Trochu jsem sem shrnula vše, co jsem potřebovala. Co si o tom myslíte vy? Pořád si přejete být "dokonalé"? 

Nelly

Komentáře

 1. Krásny článok! Skoro ma to rozplakalo :) Úplne krásne si to napísala! :D ♥ Máš veľkú pravdu, že ľudia by nemali posudzovať človeka podľa vzhľadu..
  Domi Lap

  OdpovědětVymazat
 2. Ale není právě dokonalé to, že nikdo není dokonalí?:)
  Krásný článek na zamyšlení! Moc hezky jsi to sepsala.

  OdpovědětVymazat
 3. Ako si tam napísala "Jak si ho uděláme, takový bude, asi to zní blbě od šestnáctileté holky, která jde právě do druháku na gymplu.." vôbec to neznie blbo.Ja idem do 9 a mám 14..mám taký istý názor na tieto "dokonalosti" (na svojom blogu som o tom nedávno taktiež napísala podobný članok :D teraz si nechcem robiť reklamu .DD)
  Ide o to že dnešný život strašne ovplyvnujú média,a hlavne modeling.Každé dievča sa snaží vyzerať čo najlepšie..vychudnuté sexy tela a thigh gap... ľudia sa vysmievajú ostatným pre blbosti ktoré sa týkaju vzhľadu...vážne skvelý článok
  A inak Všetko najlepšie :)
  BoraSparkle

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. dekujuu moc :) presne tak, je to hrozne spatny :/
   kouknu se na ten clanek :))

   Vymazat
 4. strašně pěkný článek, vážně se ti to povedlo! hodně lidí a přiznám se, že tak nějak i já, bojuje s celým tímhle "perfektním tělěm". nikdy jsem nebyla jedna z těch vysokých hubených holek, které ať snědí co chtějí, nikdy nepřiberou a poslední dobou jsem nad tím přemýšlela až nezdravě moc. tlak okolí a médií nás vážně dost ovlivňuje, s čímž já zásadně nesouhlasím, ale změnit to nejde. každopádně zastávám názoru, že každý jednou najde někoho, kdo bude znát všechny jeho nedokonalosti, ale i přesto ho bude milovat. :)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky